مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

کتاب بزرگ‌ترین اختراع بشر است. ویلیام شکسپیر

کتاب صوتی عشق و تنهایی اثر کریشنا مورتی


کتاب صوتی عشق و تنهایی اثر کریشنا مورتی

نام کتاب: کتاب صوتی عشق و تنهایی اثر کریشنا مورتی

حجم: 203 مگابایت

تعداد فایل: 47 فایل صوتی

مدت کتاب: 1 ساعت و 61 دقیقه

نویسنده: کریشنا مورتی

ترجمه: محمد جعفر مصفا

زبان: فارسی

کیفیت: عالی

 

 

توضیحات:
کتاب صوتی عشق و تنهایی نوشته کریشنا مورتی، درباره زندگی بدون عشق و افزایش رنج‌ها و ناراحتی‌ها و مشکلات انسان سخن می‌گوید و بر این تأکید می‌کند که با عشق هر کاری را می‌توان انجام داد.

 

اگر وجود شما خالی از عشق است می‌توانید هر کاری که دوست دارید کنید و به دنبال پیدا کردن خدا روی زمین بروید، انواع اصلاحات اجتماعی را انجام دهید، سعی کنید تا اوضاع مردم فقیر را تغییر و بهبود دهید، در تشکلات سیاسی فعالیت کنید، کتاب و شعر و رمان بنویسید.

 

ولی این را بدانید که همه این‌ها بیهوده است، چرا که این‌گونه شما یک انسان مرده هستید. اما اگر با عشق زندگی کنید می‌توانید هر کاری را انجام دهید، چرا که هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند و هرگز دچار تناقض نمی‌شوید. کتاب عشق و تنهایی (On love and loneliness) پاسخگوی شما برای سوالات مهم و اساسی در زمینه عشق، ارتباطات و روابط است.

 

با کریشنا مورتی بیشتر آشنا شویم:

 

کریشنا مورتی (Jiddu Krishnamurti) در سال 1895 در جنوب هندوستان متولد شد. پدرش یک برهمایی متعصب و کار مادرش احضار روح بود. کریشنا به واسطه پدرش جذب انجمن تئوسوفی شد و رئیس انجمن شیفته او گردید. به همین دلیل مرحله جدیدی از زندگی معنوی مورتی از سال 1909 آغاز شد.

 

کریشنا به سرپرستی آنی بیزانت رئیس انجمن درآمد و تحت تعالیم معنوی، روحی و روانی او قرار گرفت. در سال 1911 بیزانت او را به عنوان رهبر جدید مذهبیون انجمن انتخاب کرد و مورتی را مسیح دوباره متولد شده در غرب و بودایی دیگر در شرق نام نهاد. اما بعد از چندین سال و پس از مرگ برادرش، کریشنا از این نام‌گذاری کناره گرفت.

 

او پیوسته در سفر و در حال سخنرانی بود و علاقه‌مندانش گفته‌ها و تعالیمش را به صورت مکتوب درمی‌آوردند. مورتی سرانجام در سال 1986 در سن نود و یک سالگی در کالیفرنیا درگذشت.

 

در بخشی از کتاب صوتی عشق و تنهایی می‌شنویم:

 

داشتیم درباره مسئله قامض عشق بحث و گفتگو می‌کردیم. گمان نمی‌کنم بتوانیم ادراک و شناختی از این مسئله پیدا کنیم مگر اینکه قبلاً به درک و شناخت مسئله دیگری نائل گردیم و آن مسئله ذهن است. مسئله‌ای که خود به اندازه مسئله عشق قامض است.

 

نمی‌دانم توجه کرده‌اید که ما تا وقتی جوانیم چگونه ذهنمان کنجکاو و پرسش‌گر است؟ می‌خواهیم همه چیز بدانیم. چیزهای خیلی بیشتری از مسن‌ترها می‌بینیم. ما تا جوان هستیم چیزهایی مشاهده می‌کنیم که افراد مسن اصلاً به آن‌ها توجه ندارند. ذهن هنگامی که ما جوان هستیم خیلی هوشیار، گوش به زنگ و کنجکاو است. مدام می‌خواهد درباره همه چیز بداند. به این جهت است که در سن جوانی دروس مدرسه را بهتر و بیشتر فرامی‌گیریم ولی به مرور که پا به سن می‌گذاریم، مغزمان بیشتر و بیشتر متحجر و سخت می‌گردد. سنگین می‌شود، پرحجم می‌شود. توجه کرده‌اید که افراد مسن‌تر چگونه اسیر پیش‌داوری هستند؟ متعصب هستند، ذهنشان یک وضع ثابت و متحجر پیدا کرده است؟

 


مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 310

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

شاد و سلامت باشید © 2021-1400

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما